Diskuse – lymfodrenáž

15 thoughts on “Diskuse – lymfodrenáž

 1. Dobrý den,

  byla mi doporučena Vaše lyfodrenáž. Již 3 měsíce udržuji určitou ne tedy přísnou dietu ale i tak napíši dietu sportuji ale nezhubla jsem ani kilo, do toho mám pořád nafouklé břicho. Bylo mi řečeno, že mi v tomto případě může pomoct ruční lymfodrenář, že jsem údajně jakoby zasekaná v lymfě. Nevím zda je toto možné 🙂 Ordinujete i ve večerních hodinách popřípadě o víkendu?
  Děkuji předem za odpověď

  • Dobrý den, ano manuální lymfodrenáž může pomoci při procesu hubnutí. Buď zrychlením metabolismu nebo odvodněním. Dále záleží jakou „dietu“ držíte a jaké sportovní aktivity provádíte. V žádném případě totiž neplatí, že to co funguje u někoho jiného, musí vyhovovat a fungovat i Vám. Ordinuji individuálně dle potřeb klientů, jsou možné i věčerní hodiny nebo víkendy. Budu ráda, když mi zavoláte a konkrétně domluvíme společný termín prvního setkání a po vstupní konzultaci Vám doporučím harmonogram lymfodrenáží. Těším se na Vás!

 2. Dobrý den, dostala jsem k narozeninam Váš poukaz na lymfodrenáž celého těla…. Mohu na ni i když jsem těhotná?
  děkuji za odpoveď

  • Dobrý večer, Zuzko, už teď se n Vás moc těším. Manuální lymfodrenáž je jednoznačně vhodná i v těhotenství. V žádném případě nemůže Vás ani plod ohrozit! Zbaví Vás nepříjemných těhotenských otoků a zmírní zhoršování celulitidy a žilních problémů a nadměrného přibírání hmotnosti. Podrobněji Vám vše popíši v mejlu.

 3. Hezké a poučné stránky :o) Paní Karlo, lze absolvovat manuální lymfodrenáž i při zánětlivém onemocnění kloubu? Pokud ano, mohla by v procesu léčby i nějak pomoci? Děkuji za odpověď.
  A.

  • Dobrý večer paní Andreo, děkuji za milé hodnocení.
   Pokud probíhá léčba, neměla by být manuální lymfodrenáž kontraindikována. V problémové oblasti by však měl být terapeut velice jemný a opatrný a přímemu kontaktu v místě kloubu lymfodrenáž neprovádět. Mohu nabídnout lymfodrenáž i u Vás doma, předpokládám, že pohyb Vám činí obtíže.
   V procesu léčby si můžete pomoci a to více způsoby. Pokud je to možné mějte nohy ve vyvýšené poloze a to i v noci (podložte si madraci třeba smotaným ručníkem), přirozeně tak pomůžete odtoku lymfy. Vhodně volte výběr spodního prádla(nejlépe s nohavičkou). Doporučuji i podpůrné punčochové zboží společnosti MAXIS. Myslete i na spuštění vnitřní pumpy, prodýcháváním do břicha (jogový dech). Doporučuji i bazén, to záleží na Vašich možnostech pohybu. Zavolejte a probereme více. Přeji Vám brzké uzdravení! Karla

 4. Dobrý den,
  byla jsem u Vás na několika lymfodrenážích a vždy mi to moc pomohlo s odvodněním. Mé nohy potom vypadaly jako za mlada :). A cítila jsem se báječně. Chci se zeptat, zda ordinujete i o víkendech? A také zda si u Vás mohu předplatit sérii lymfodrenáží? Děkuji za odpověď. Hezký den.

  • Paní Ivo, vždy mne potěší, když mohu pomoci a hlavní je, když sama pocítíte efekt terapie MLD. Na Vaše otázky:o) Ano, termíny dávám i o víkendech a večerních hodinách. Předplacení sérii MLD je možné, vše nastavuji individuálně na základě optimálního doporučení frekvence terapie MLD atd. Vše jsme již probraly osobně, ale pro ostatní klienty ukládám nyní i do diskuse. Hezký den.

 5. Ahoj,ráda bych se podělila o výborné zkušenosti s lymfodrenáží. Chodím na ni ke Káji rok, a téměř úplně jsem se zbavila migrény ,a po problémech a půlroční pauze mám zase měsíčky. Jsem moc spokojená, v zimě žádná chřipka. Stojím v práci 12 hodin na nohách,takže otoky jsou celkem běžné,i s tímto jsem maximálně spokojená. Z drenáží odcházím s nohama jako pírko. Doufám,že se zbavím i jiných nedostatků. A moc Káji děkuji. A těm které váháte, rozhodně doporučuji.

  KATKA

 6. Dobrý den, je vhodná manuální a přístrojová lymfodrenáž při otoku horní končetiny po operaci prsu a lymf.uzlin 3/ 2013,konec lečby chemo+radio 11/2013, je pro mě už lymfodrenáž vhodná nebo ještě mám počkat. Kompletní vyšetření po léčbě zatím neproběhlo.

  • Dobrý den Radko, z toho co popisujete se jedná pravděpodobně o lymfedém.
   Lymfedém je otok, který nejčastěji vzniká na ruce narušením průtoku mízy po operaci nádoru prsu. Nejtěžším formám onemocnění se říká „sloní nemoc”, kdy ruka oteče do takových rozměrů, že s ní téměř nelze hýbat. Jedním z nejúčinnějších prostředků proti vzniku otoku a nebo k léčbě jsou léky systémové enzymoterapie.
   Ty obnovují průchodnost lymfatických cév, odstraňují nežádoucí bílkoviny z mezibuněčného prostoru a tlumí zánět. Nejčastěji se nasazuje léčba Wobenzymem, právě v kombinaci s různými fyzioterapeutickými postupy, například s manuální nebo lymfodrenáží. Léčba lymfedému by měla začít co nejdřív, aby měla naději na úspěch.
   Držte se! Karla

 7. Dobrý den, na základě našeho tel.hovoru prosím o nabídku vhodných i dopoledních termínů na lymfodrenáž.
  Děkuji

 8. Dobrý den,mám veliký zájem o manuální lymfodrenáže.dekuji
  Hájková tel 775180149

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *